Lucie Kaňková
soprano

Sopranistka Lucie Kaňková připravuje roli Královny noci na švýcarském festivalu Opernspiele Munot

Mladá česká sopranistka získala roli ve slavné Mozartově opeře Kouzelná flétna po vítězství v pěvecké soutěži, kterou festival pořádá.

„V roce 2019 jsem vyhrála castingovou soutěž Opernspiele Munot a byla jsem angažována do role Královny noci, ale kvůli covidovým restrikcím se produkce posunula až na letošek,“ říká Lucie Kaňková, která ve Švýcarsku zpěv také vystudovala a nakonec se zda i usadila.

Premiéra Kouzelné flétny se koná 18. srpna ve švýcarském městě Schaffhausen. Představení probíhají v pevnosti Munot pod širým nebem. Režie se ujal Marcelo Buscaino, brazilský divadelní režisér s mnohými mezinárodními zkušenostmi, hudebně produkci řídí Wiktor Bockmann, německo-polský dirigent a ředitel festivalu. Roli Vypravěče ztvárňuje populární německý filmový  a televizní herec Bernhard Bettermann.

Pro Lucii Kaňkovou je to kromě účinkování v pražském Stavovském divadle v této roli další produkce Mozartovy Kouzelné flétny.  Po nedávných úspěších při záskoku v roli Gildy v operních domech v belgickém Liège a ve Státní opeře v Praze v České republice vystoupila Lucie Kaňková v červenci 2022 také na barokním operním festivalu ve Znojmě v koloraturní roli Raffaelle Haydnovy opery Návrat Tobiáše.

V nejbližší době připravuje také 3. září debut v roli Violetty Valéry ve Verdiho opeře La traviata ve Státní opeře v Praze.

Foto – soukromý archiv, zleva: Munot Team – Marcelo Buscaino, Lucie Kaňková, Wiktor Bockmann, Bernhard Bettermann

Více o produkci zde:

https://www.opernspielemunot.ch/


© 2020 Lucie Kaňková - všechna práva vyhrazena | Webdesign: WP4you.cz |