Lucie Kaňková
soprano

Lucie Kaňková je vítězkou mezinárodní pěvecké soutěže Mimas Music Festival v Itálii

V kategorii profesionálních zpěváků hudebního festivalu Mimas se Lucie Kaňková umístila na prvním místě.

Česká koloraturní sopranistka Lucie Kaňková si může na své konto soutěžních úspěchů připsat další: vyhrála nyní kategorii profesionálních zpěváků italské soutěže Mimas Music Festival. Účastnila se s áriemi Královny noci z Mozartovy Kouzelné flétny „Der Hölle Rache“, Philine z opery Mignon Ambroise Thomase „Je suis Titania“ a Gildy „Caro nome“ z Verdiho Rigoletta.

„Všechny tři soutěžní árie jsou mi velmi blízké a mám je do dřeně zažité. Myslím, že to z nahrávek bylo na první poslech jasné a výrazně mi to dopomohlo k vítězství,“ tvrdí Lucie Kaňková. „Královnu noci teď zpívám pravidelně v pražském Stavovském divadle, chystám se s ní na festival do Švýcarska na Opernspiele Munot a tento podzim i na zájezd do Japonska s Maďarskou státní operou. Mám s touto rolí domluvené závazky i v dalších zahraničních divadlech na dva roky dopředu. Role Gildy je má srdeční záležitost a měla jsem to obrovské štěstí ji ztvárnit v belgickém Liège.“ Lucie doslova přes noc naskočila do tamní produkce Verdiho Rigoletta a vysloužila si skvělé recenze. Pro roli Philine byla tamtéž vybrána jako cover.

Soutěž Mimas Music Festival se koná každoročně v oborech klavír, housle a operní zpěv na italském ostrově Procida, který byl prohlášen za hlavní město italské kultury 2022. Cenou je i automatická účast ve finálních kolech několika mezinárodních pěveckých soutěžích, na galakoncertech a účast na festivalu na ostrově Procida, dále mnohé nabídky na předzpívání i role na evropských operních scénách. Na druhém místě se objevila interpretka především barokní operní literatury, sopranistka Cressida Sharp, a na třetím členka ansámblu opery v Brémách, sopranistka María Martín González.

Sopranistka Lucie Kaňková je nositelkou mnoha pěveckých cen. Vystudovala hudební akademie v Bernu a Lucernu ve Švýcarsku. Od roku 2018 vystupuje pravidelně na českých i zahraničních operních scénách, kde ztvárnila mj. role Violetty v La Traviatě, Susanny ve Figarově svatbě, Poppey v opeře Korunovace Poppey, Fiordiligi v Così fan tutte nebo Barčete ve Smetanově Hubičce. Letošní operní sezonu zahájila La Traviatou v moldavském Kišiněvu v přímém TV přenosu a debutovala jako Královna noci v Praze a další role zde připravuje. Letos ji umělecké závazky zavedly i do belgického Liège (Lutychu), kde debutovala coby Gidla a coverovala role Donny Anny a Philine. V létě 2022 se představí v roli Raffaelle v barokní opeře Návrat Tobiáše na Hudebním festivalu Znojmo. Lucie Kaňková rozhodně nezahálela během covidových restrikcí a stihla vyhrát několik cen v mezinárodních pěveckých soutěžích, například na jaře 2021 zvítězila ve světové pěvecké soutěži Nomea a o půl roku dříve získala v australské pěvecké online soutěži cenu diváků. Nyní sklízí ovoce právě v podobě nabídek na působení v mnoha mezinárodních kulturních institucích.

Gilda:https://www.youtube.com/watch?v=FrMcVeMikZA

Philine: https://www.youtube.com/watch?v=Hoht_szD8O8

Královna noci: https://www.youtube.com/watch?v=c1DVwW-uq_8


© 2020 Lucie Kaňková - všechna práva vyhrazena | Webdesign: WP4you.cz |